Hotelový a sportovní komplex » Tipy na výlety

Tipy na výlety

Historické památky v okolí hotelu

Zámek Kravaře

Zámek Kravaře

Zámek Kravaře stojí nedaleko hotelu. Najdete jej uprostřed rozsáhlého parku. Pozdně barokní kaple sv. archanděla Michaela, která je jeho součástí, určitě stojí za prohlídku.

Vstup, dostupnost:
V měsících květen - září mimo pondělí je možno si zámek prohlédnout v časovém rozmezí 10:00 - 12:00 hodin a 13:00 - 17:00 hodin.

Zámek Raduň

Zámek Raduň

Zámek Raduň se nachází ve stejnojmenné obci asi 7 km od Opavy a 8 km od zámku v Hradci na Moravicí. Na místě zámku stála původně středověká tvrz, která od roku 1481 náležela Tvorkovským z Kravař. Ti ji také v 16. stol. přestavěli na v čtyřkřídlý renesanční zámek a vlastnili jej až do roku 1671. Potom zámek postupně pustl a až v letech 1816-1822 za vlády Jana Larische-Mönnicha byl zámek opraven a přestavěn podle projektu architekta Englische. Současně byl upraven park s rybníky. Roku 1832 přišli na panství Blücherové z Wahlstattu a žili zde až do začátku roku 1949.

Vstup, dostupnost:
duben a říjen - pouze soboty a neděle od 09:00 - 15:00 hodin
květen až září - denně mimo pondělí od 09:00 - 16:00 hodin

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí se nachází ve stejnojmenném městě na trase Opava - Nový Jičín, necelých 8 km od Opavy. Původně královský přemyslovský hrad, byl opakovaně přestavěn renesančně, barokně i empírově. Zámek má dvě části, starší tzv. Bílý zámek, ve kterém si lze prohlédnout nádherně zařízené pokoje a přístavbu novogotické části tzv. Červeného zámku spolu se vstupní branou a Bílou věží z 19. stol. Červený zámek je účelově využíván pro restaurace, koncertní sál aj. V létě je příjemná procházka v anglickém parku.

Vstup, dostupnost:
v měsíci květnu - září mimo pondělí od 9:00 - 17:00 hodin, v měsících říjen, prosinec a duben - Po - Pá zavřeno, So - Ne, svátky od 10:00 - 16:00 hodin

Přírodní zajímavosti v okolí hotelu

Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr – druh specializované botanické zahrady se zaměřením na keře a stromy se nachází asi 12 km západně od Opavy. Jeho uspořádání láká k prohlídce milovníky dřevin snad v každém ročním období.

Vstup, dostupnost:
otevřeno celoročně, pondělí - neděle
duben - září od 8:00 - 18:00 hodin
říjen - březen od 8:00 - 16:00 hodin

Sportovní vyžití v okolí hotelu

Zámecký Golf Club Kravaře

Zámecký Golf Club Kravaře

Zámecký Golf Club Kravaře byl založen v roce 1996 a již v následujícím roce jeho členové a hosté mohli využívat devíti jamkové hriště. Při stavbě hřiště bylo využito prostředí anglického zámeckého parku a přilehlého území údolní nivy řeky Opavy. Hřiště je nenásilně začleněno mezi vegetaci vzrostlých dřevin, zámecké záhony a vodní plochy tvořené jezírky. S nádhernou kulisou barokního zámku, kolem něhož jsou dráhy rozvinuty, se hráčům otevírají překrásné scenérie.

Hřebčín Albertovec

Hřebčín Albertovec

Hřebčín Albertovec se nachází v Moravskoslezském kraji mezi Opavou a Ostravou. Majitelům a obdivovatelům koní nabízí mnoho služeb a zajímavých akcí, z nichž nejznámější a nejnavštěvovanější je bezesporu tradiční Dostihový a jezdecký den, jehož branami projde každoročně v červenci několik tisíců příznivců koní a dostihového sportu. V nově zrekonstruované stáji nabízí boxové ustájení pro 14 koní včetně komplexních služeb a celodenní péče. Zájemci o prohlídku areálu hřebčína, mají možnost využít prohlídek s výkladem.